Zalety hal namiotowych

Bardzo często w rzeczywistości biznesowej trzeba działać szybko. Firma, która nagle potrzebuje hali magazynowej ma do wyboru różne możliwości, ale najszybszym sposobem na zyskanie dodatkowego zadaszenia i ścian jest postawienie hali namiotowej. Hala namiotowa pozwala na przyjęcie nowego zlecenia, przyspiesza działanie firmy, jednocześnie jest bardzo tanim rozwiązaniem, zwłaszcza w porównaniu z budową hali magazynowej z betonu lub stali.
Chociaż namiot nie kojarzy się z trwałością, to jednak hala magazynowa czy produkcyjna w formie namiotu może być solidna i służyć przez wiele lat. Podczas rozstawiania hali nie trzeba mieć pozwolenia na budowę, a w dowolnej chwili można ją złożyć i przenieść w inne, bardziej dogodne miejsce. Jest to więc dobre rozwiązanie, gdy nie mamy jednego stałego magazynu, gdy miejsce magazynowania stale się zmienia i gdy magazynowane w hali namiotowej produkty są odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

Nie bez znaczenia jest także koszt hali magazynowej. Firmy, które dopiero wchodzą na rynek liczą się z każdą wydawaną złotówką, mają problem z uzyskaniem kredytu i niewielkie środki własne. Można więc zdecydować się na kupno lub wynajem hali namiotowej. Montaż takiej hali zajmuje kilka godzin, a kupno jest tańsze o kilkadziesiąt tysięcy, niż pobudowania klasycznego budynku.

Hale magazynowe namiotowe wykonane są z materiału membranowego, czyli siatki z włókna szklanego powleczonego materiałem PCV. Taka konstrukcja plandeki pozwala na jej maksymalną wytrzymałość oraz lekkość. W namiocie takim można też zastosować świetliki z materiału PCV albo całość poszycia wykonać z materiału, który będzie przepuszczał światło, dzięki czemu w hali jest jaśniej bez sztucznego oświetlenia. Każda taka hala namiotowa jest zaprojektowana z uwzględnieniem polskiej pogody, czyli odporna jest na silny wiatr i nie wymaga odśnieżania. Gdy istnieje takie zapotrzebowanie można w niej stosować piece nadmuchowe, które rozprowadzają po hali magazynowej ciepłe powietrze bez konieczności montowania typowego ogrzewania.