Wyspa w kuchni

Tradycyjne ułożenie blatów pod ścianami powoli zostaje zastępowane przez rozwiązania alternatywne, związane chociażby z wykorzystaniem wyspyMeble kuchenne są niezwykle zróżnicowane, dzięki czemu każdy z nas jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem jest zamontowanie wyspy. O czym mowa? Są to półki i blaty, które umieszczane są w centralnej części kuchni, dzięki czemu dostęp do nich jest dużo swobodniejszy.

Największą zaletą wyspy kuchennej jest to, iż korzystać z niej może kilka osób jednocześnie. W przypadku blatów często jest to bardzo utrudnione – przy wyspie nasze pole manewru jest dużo szersze, dzięki czemu jesteśmy w stanie przygotować smaczne posiłki w rodzinnym gronie. Wyspa kuchenna jest również bardzo wygodne, a wszystko dzięki dodatkowemu miejscu pod blatami i nad nimi.

Wiele osób decyduje się wykorzystać wolną przestrzeń poniżej poziomy blatu przede wszystkim na umiejscowienie tam niewielkich doniczek z roślinami – bazylia, pietruszka czy szczypiorek w naszej kuchni? Nie ma problemu. Jeżeli chodzi o przestrzeń znajdująca się centralnie nad wyspą, bardzo często aranżowana jest ona w taki sposób, aby umieścić tam uchwyty na akcesoria kuchenne. Patelnie, garnki czy kubki są zawieszane na naszymi głowami, dzięki czemu zawsze mamy do nich swobodny dostęp.

Oczywiście podkreślić należy to, iż wyspa to rozwiązanie, z którego nie możemy skorzystać w każdej kuchni. Wymaga ona zagospodarowania sporej przestrzeni, dlatego zamontowanie jej w niewielkim pomieszczeniu okaże się niemożliwe. Najlepiej sprawdza się ona przede wszystkim w kuchniach otwartych na salon. W takich aranżacjach miejsca zawsze jest dużo, dzięki czemu bardzo łatwo możemy operować w dwóch pomieszczeniach naraz.

Pamiętajmy również o tym, iż zamontowanie wyspy kuchennej będzie wiązało się ze sporymi wydatkami. W zamian jednak otrzymujemy niezwykle wygodne rozwiązanie, które nie tylko sprawi, że codzienne przygotowywanie posiłków będzie łatwiejsze, ale również uatrakcyjni naszą kuchnię pod względem wizualnym.