Twoja własna garderoba

Własna garderoba, czyli pomieszczenie na ubrania, buty i dodatki to marzenie wielu właścicieli mieszkań i domów. Na szczęście coraz częściej Polacy mogą to marzenie zrealizować, a garderoby są coraz bardziej popularne. Garderoba, to porządek, wygoda i swoboda. W znakomicie rozplanowanych szafach łatwiej znaleźć to, czego się szuka, ubrania nie gniotą się i nie giną pod stosem innych, sama garderoba może też pełnić funkcję przebieralni czy miejsca do prasowania. Czy warto skorzystać z usług stolarskich i zamówić własną garderobę na wymiar?

Garderoby często mają niewielką powierzchnię oraz nietypowy układ, bo są organizowane we wnętrzach, w których nie można było zrobić ani pokoju, ani innego rodzaju pomieszczenia. Służą nie tylko przechowywaniu, ale także optymalnemu wykorzystaniu powierzchni mieszkania. Aby stworzyć maksymalnie funkcjonalne pomieszczenie, musi być ono dostosowane do indywidualnych potrzeb mieszkańców domu. Dobry projekt musi zakładać wykorzystanie dobrej jakości materiałów wykończeniowych oraz sprytnych elementów wyposażenia wewnętrznego czyli półki, wysuwane kosze, szuflady z przegródkami, płaskie szuflady, głębokie, ukośne półki na buty czy półki z zamontowanymi prawidłami. Dlatego, jeśli korzystamy z usług stolarskich, pracownik zakładu sam przychodzi do mieszkania, rozmawia z właścicielami oraz robi bezpłatny pomiar.
Wprawny zakład stolarski jest w stanie wykonać meble do garderoby do każdego wnętrza, niezależnie od jego kształtu i wielkości. W garderobie mogą więc stanąć proste, klasyczne szafy i regały, szafy narożnikowe, komody, półki. Stolarz może użyć tańszych rozwiązań, na przykład regałów z płyty wiórowej w okleinie albo użyć zaawansowanych rozwiązań z prowadnicami, samozamykającymi się szufladami, wysuwanymi pojemnikami na bieliznę. Garderobę można także dowolnie oświetlić, czy wyposażyć w skrzynie do siedzenia i pufy z miękkimi siedziskami. Tak naprawdę, w projektowaniu garderoby ograniczać nas może tylko jej powierzchnia i nasza wyobraźnia.