Sprzedaż mieszkań w Krakowie – gdzie najtaniej?

Ceny mieszkań na sprzedaż w Krakowie są jednymi z najwyższych w Polsce. To jednak nic dziwnego – posiadanie mieszkania w tym mieście wiąże się z prestiżem, z bliskością uczelni wyższych, zabytków, wyjątkowego klimatu, który jest tylko w tym mieście. Na szczęście wyższe także są zarobki mieszkańców Krakowa i większe możliwości znalezienia albo zmiany pracy. Jednak nie każda dzielnica Krakowa oznacza wysokie ceny mieszkań na sprzedaż. Czasami warto wybrać się poza centrum i tam poszukać swojego wymarzonego lokum.

Najdroższe mieszkania znajdziemy oczywiście w centrum, tuż przy rynku i do 2 km wokół niego. Mieszkanie w prestiżowej kamienicy może kosztować nawet 3 miliony złotych za 100 metrów kwadratowych. Drogie są także duże mieszkania w niewielkich willach np. w Woli Justowskiej. Na cenę mieszkań w tych miejscach wpływa atrakcyjna turystycznie okolica, ale także znakomita komunikacja z innymi dzielnicami. Dosyć drogie są też mieszkania w tak historycznych dzielnicach jak Podgórze czy Kazimierz. Tutaj jednak również przeważają zabytkowe kamienice czy wille. Mieszkania są więc przestronne, wysokie, dobrze doświetlone, ich minusem, oprócz ceny są jednak: brak ogródków i terenów rekreacyjnych, brak parkingów, zróżnicowane, nie zawsze łatwe sąsiedztwo.

Sprzedażą tańszych mieszkań w Krakowie zajmują się jednak deweloperzy, którzy budują bloki mieszkalne poza ścisłym centrum miasta. Trzeba więc do nich dojechać tramwajem lub autobusem. Nie są to przestronne kamieniczne mieszkania, ale za to przytulne mieszkania o zróżnicowanej powierzchni i w nowoczesnym budownictwie z wszelkimi udogodnieniami. Wraz z mieszkaniem można też kupić miejsce w hali garażowej czy miejsce parkingowe pod blokiem. Plusem tych mieszkań są też liczne ogródki, place zabaw, czy inne miejsca do relaksu. Tutaj panuje nie tylko bardziej rodzinna atmosfera, ale także bardziej przystępne ceny… Nowych mieszkań na sprzedaż w Krakowie warto więc szukać w takich dzielnicach, jak Bieżanów, Dębniki, Prądnik Biały i Prądnik Czerwony.