Meble kuchenne na wymiar czy gotowe?

W sklepach możemy zarówno kupić gotowe meble kuchenne, jak i zamówić je według wymiarów pomieszczenia. Która opcja lepiej się sprawdza? To już zależy od tego, jakie mamy oczekiwania, jak duże pomieszczenie, jak szybko chcemy urządzić swoją kuchnię.

Meble kuchenne gotowe
Do dużej kuchni, w której łatwo ustawić meble standardowe, która nie ma dziwnego kształtu, nie jest specjalnie ograniczona przez okna, ścianki, kominy wentylacyjne i innego tego typu utrudnienia można dobrać gotowe meble kuchenne w zestawach lub modułowe. Plusem takiego rozwiązania jest niższa cena mebli oraz szybki termin realizacji naszego zamówienia. Meble można kupić nawet przez internet kierując się podstawowymi wymiarami pomieszczenia i później samodzielnie je zmontować, co zajmie tylko kilka godzin. Taką kuchnię łatwiej też zabrać ze sobą podczas przeprowadzki, bo meble można zdemontować i dopasować do kolejnego wnętrza. W dobrym sklepie z meblami kuchennymi można pozwolić sobie na minimalne dopasowanie mebli do indywidualnych potrzeb, jednak pamiętajmy, że kupując gotowy zestaw zawsze mamy mniejsze pole manewru.

Meble kuchenne na wymiar
Małe lub nietypowe pomieszczenie może wymagać zamówienia mebli kuchennych robionych według dokładnych pomiarów. Pomieszczeniem trudnym do umeblowania może być na przykład kuchnia na poddaszu czy w nietypowym kształcie. Często taki zakup wymaga odwiedzin eksperta z firmy, która produkuje i sprzedaje meble. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że podczas pomiarów możemy przedstawić swoje preferencje, określić potrzeby, które związane są z naszym stylem życia czy planami związanymi z dekoracją innych pomieszczeń. Jeśli mamy jakąś awangardową czy po prostu nietypową wizję, firma jest w stanie spełnić każde marzenia. Minusem w tym przypadku jest niestety wysoka cena za same meble kuchenne, ale także wizytę pomiarową, a później za montaż mebli, bo te muszą być skręcone przez firmę, która je zaprojektowała i wyprodukowała. Meble te nie będą pasować do innych pomieszczeń, więc w przypadku przeprowadzki, pozostaną w mieszkaniu.