Deweloper – nie tylko sprzedaż mieszkań

Wiele osób, gdy chce kupić mieszkanie, najpierw odwiedza bank. Tymczasem firmy prowadzące sprzedaż mieszkań w Krakowie na rynku pierwotnym, nie tylko oferują swoje mieszkania, ale także pomagają w zdobyciu pieniędzy na swoją nieruchomość. Kredyt u dewelopera jest bardziej przystępny, zwłaszcza dla osób z niższymi zarobkami.

Klienci, którzy przychodzą do banku z zamiarem wzięcia kredytu hipotecznego są sprawdzani na wiele sposobów. Od złożenia wniosku, do wydania decyzji mija czasami kilka tygodni, ponieważ najpierw bank zbiera dokumenty dotyczące naszej pracy, zarobków i sytuacji rodzinnej, potem sprawdza dochody, ale również nasze zobowiązania wobec innych banków, czy prześwietla nasze dotychczasowe kontakty z bankami – bada, czy wcześniej nie mieliśmy problemu ze spłatą kredytu, czy nie jesteśmy winni pieniędzy innym instytucjom finansowym. Często kiepska historia kredytowa dyskwalifikuje starania klientów o uzyskanie kredytu na mieszkanie.

Problem z kredytem w banku może mieć też osoba, która nie ma etatu, a swoje dochody uzyskuje w wyniku umów cywilno-prawnych czy poprzez prowadzenie własnej, niewielkiej firmy. Chociaż banki i tak są bardziej przychylne takim osobom, niż jeszcze przed kilkoma laty, wciąż większość takich wnioskodawców otrzymuje negatywną decyzję kredytową. Kredyt bezpośrednio u dewelopera jest pożyczką, której zabezpieczeniem jest hipoteka nałożona na nieruchomość. Oprocentowanie takiego kredytu jest bardzo zbliżone do tego, które oferują banki, jednocześnie klienci oszczędzają na marży i ubezpieczeniu, szybciej także trwa całe załatwianie kredytu, bo unikamy skomplikowanych procedur wnioskowania o pieniądze.

Minusem zaciągania kredytu w firmie prowadzącej sprzedaż mieszkań w Krakowie jest konieczność posiadania wkładu własnego, nawet takiego w wysokości 40 procent kwoty całej pożyczki. Warto też dokładnie przyjrzeć się działalności firmy deweloperskiej i wybrać tę, która ma ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku – oddała już wiele mieszkań do użytku, a jej nowe inwestycje cieszą się dużym zainteresowaniem klientów.